Kdy dojde ke sjednocení s dvojplamenem? 2. část

První část tohoto článku jsem psala před půl rokem a najdeš ji zde. V této části jsem spíše popisovala postup a oblasti, na které je třeba se zaměřit na cestě ke sjednocení. V tomto článku bych to chtěla popsat více z praktického hlediska, aby sis to dovedl lépe představit. 🙂

Dvojplamenný svazek bych popsala jako tu nejextrémnější vztahovou formu osobního rozvoje, jelikož je naším dokonalým zrcadlem a chová se přesně tak, aby nám odhalil aspekty sebe sama, do kterých je třeba vnést světlo a uzdravit je. Zpravidla jsou to aspekty, které se týkají i našeho protějšku, nebo se ho týkají zrcadlově, například: My můžeme být příliš altruističtí a obětaví, náš dvojplamen může být naopak velice sebestředný a narcistický.

Tato cesta je cestou k vnitřní jednotě a celistvosti. To znamená, že potřebujeme poskládat všechny puzzle, ale někdy se stává, že puzzle, které chybí nám, chybí i našemu protějšku, a dokud je nezískáme, nemůžeme být spolu. Někdy ty puzzle ale nedokážeme objevit díky našemu protějšku, a proto nám přichází do života jiní lidé, kteří nám je jsou schopni poskytnout. Proto je velice častou praxí, že před sjednocením jak my, tak i oni, prochází karmickými či jinými typy partnerských vztahů.

Když víme, že je náš protějšek s někým jiným a máme i třeba informace o tom, jak jeho vztah vypadá, často nechápeme, co v něm dělá. Proč je s ní, když ji nemiluje? Proč je s ní, když se k němu chová takhle? Já bych ho milovala, respektovala a podporovala. Proč je s někým, s kým to nezapadá do sebe, a toleruje si provizorium?

Téměř každý, kdo se už nějakou dobu věnuje osobnímu či spirituálnímu rozvoji ví, jak by vztahy měly vypadat, jak by chtěl, aby se k němu partner choval a jak by se chtěl chovat k partnerovi. Jenže je rozdíl mezi tím vědět a skutečně to chápat a žít. Představ si to jako když se dítěti snažíš vysvětlit, že nemá sahat na rozpálenou plotnu, protože si ublíží. Dítě to akceptuje, ale stejně to pravděpodobně vyzkouší samo, protože zkušenost je nepřenosná a je to nejcennější zdroj naší moudrosti.

Můžeme se učit řídit v autoškole, znát teorii toho, jaká jsou pravidla silničního provozu a jak se chovat, abychom dojeli bezpečně z bodu A do bodu B. Ale až praxe nám ukáže spoustu situací, které se v autoškole a z knih nenaučíme.

Opravdové sjednocení s dvojplamenem, a tedy i partnerský vztah, už nemá být o tom, že se vzájemně něco učíme a něco si zkoušíme, je to fáze, kdy už jsme si všechno vyzkoušeli, kdy známe sami sebe a dokážeme v tom ostříleně chodit. A někdy si potřebujeme vyzkoušet vztahy, které nejsou takové, jaké bychom ve skutečnosti chtěli, abychom došli k pochopení a uvědomění toho, že tohle skutečně nechceme. Je to analogie k celému stvoření. Potřebovali jsme si vyzkoušet temnotu a oddělení se od světla, abychom věděli, kam se máme vrátit.

Někdy potřebujeme zažít extrémy, utéct od sebe samých, abychom se k sobě mohli vrátit. Někdy se potřebujeme dostat do, jak já říkám, kritické hranice sraček, abychom začali věci měnit a přistupovat k nim jinak. Díky tomu můžeme poznat aspekty sebe sama, které bychom jinak nepoznali. Díky tomu můžeme najít svou sílu, kterou bychom nenašli, když bychom se sjednotili předčasně.

Proto respektujme to, když je náš dvojplamen ve vztahu s někým jiným, protože všechno se děje ze správných důvodů, které my nemusíme chápat. Můžeme si myslet, že bychom se ve stejné situaci zachovali úplně jinak, ale v praxi zjistíme, že to tak není. Také je třeba si uvědomit, že každý člověk potřebuje jiný čas a jinou cestu k pochopení určitých věcí a je třeba respektovat tuto individualitu.

Já sama jsem ve vztahu se svým duševním bratrem už skoro tři čtvrtě roku s měsíční pauzou. (dvojplameny se rodí v monádách, kde je více párů dvojplamenů, a tyto ostatní páry jsou naši bratři a sestry). Dostala jsem solidní kotel, který vím, že by mi můj dvojplamen nikdy nedal. Vím, že s ním to nikdy nezapadne na 100 %, ale to neznamená, že tam láska není. On mě učí nelpět, ukazuje mi extrémy, které bych nikdy se svým dvojplamenem nezažila. A i když spoustu věcí vím, potřebuju si je ještě zažít.

Až ve chvíli, kdy přestaneme mít potřebu si něco zkoušet, a budeme oba dva připraveni tvořit, bude moci dojít ke sjednocení. 🙂

Jsem profesionální koučka a terapeutka, ale taky holka, která v roce 2011 poznala svůj dvojplamen. Mou největší vášní se stalo právě toto téma ve spojení s osobním rozvojem a spiritualitou. Chci sdílet každý krok mojí cesty, své zkušenosti, ale také další poznatky, které mohou pomoci ostatním lidem. Věřím, že svou energií jich pozitivně zasáhnu spoustu, a společně potáhneme za jeden provaz. <3 Pokud si nevíš na své cestě rady, kontaktuj mě a využij dvacetiminutovku se mnou. ;-)
20 minut konzultace zdarma
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *