Kdy už si konečně dovolíme být šťastní?

Minulý týden jsem měla tříhodinovou diskusi s mou kolegyní, se kterou jsme řešily spirituální témata. Dostaly jsme se k tomu, že my, spirituálně založení lidé jsme zvyklí se neustále pídit po problémech, protože musíme pořád něco léčit, čistit a hledat prostě to, co nefunguje. Bohužel je to ale nastavení, které si přenášíme i do ostatních oblastí našeho života a zároveň se z něj stává velice limitující přesvědčení, které se na první pohled tváří velice logicky.

„Když vyřeším tenhle problém, stane se tohle a posunu se sem.“

Jenže ti prozradím tajemství. Když se zaměřuješ na hledání problémů, tak vždycky nějaký nový objevíš. Vždycky si tvůj mozek vymyslí něco, nějakou překážku k tomu, aby ses dostal tam, kam se chceš / potřebuješ . A v podstatě je to tak, že nakonec sklouzneme do módu: „Až vyřeším A, B, C, D, tak budu moct být konečně šťastný / šťastná“ A zase se dostáváme do starého známeho Ažlandu.

 

Kde vznikají problémy?

Já jako kouč při koučovacích sezeních s lidmi neřeším jejich problémy, ale zaměřujeme se na to, aby si cestu ke svému vítězství začali užívat hned teď. Ptám se je na to ne jak by svoje problémy mohli vyřešit, ale čím to vůbec je, že nějaké problémy v životě mají. Možná tě teď napadá: „Každý má přece v životě nějaké problémy, co je to za otázku?“ Věř nebo ne, ale problémy jsou pouze o nastavení naší mysli. Často se mí klienti při této otázce začnou smát, protože si uvědomí, jak zbytečně zabředávají do toho neustále něco řešit a zaměřovat se na to, co nefunguje, místo toho, aby se na svůj život začali dívat jako na příležitosti. Příležitosti dosahovat skvělých výsledků (pod výsledky si můžeš představit naprosto cokoliv, třeba i jen to, že se budou ve svém životě cítit jinak), učit se o sobě nové věci, učit se ze zkušeností obecně, budovat kvalitní vztahy a objevovat možnosti, o kterých ani nevěděli, že jsou vůbec možné.

Tohle mě baví, tohle na té práci miluju. Jaké překvapení ovšem bylo, když jsem si uvědomila, že já sama ke svému životu přistupuju částečně jako k řešení neustálých problémů. Nechci to nijak hodnotit, přijde mi to logické kvůli tomu, co jsem psala v první odstavci. Život s dvojplamenem je zprvu o tom hledat a řešit neustále nějaké problémy. CO ještě nefunguje, kde to drhne a co je potřeba opravit. A musíme jít víc a víc do hloubky. Ve finále ale je ten cíl právě to, abychom byli šťastní, abychom žili v té lásce a nesnažili se neustále něco opravovat, napravovat, snažit se být dokonalí a najít dokonalost v naší nedokonalosti. Takový paradox, že?

Myslím si, že je to důsledkem mnoha faktorů. Obecně se dá říct, že mozek miluje neustále řešit nějaké problémy a vůbec něco neustále řešit. Otázkou je, jak moc je to pro nás vlastně užitečné a jestli nám to spíš neubírá energii. Mně ano. A proto jsem ráda, že jsem to objevila zavčasu. Na tomhle je krásně vidět, že i kouč potřebuje svého kouče, protože se prostě sami na sebe nikdy tak z nadhledu nepodíváme a často si neuvědomíme, že fungujeme v určitém nastavení, které nám vlastně škodí.

A co s tím?

Důležité je si uvědomit, že se ti vůbec něco takového v životě děje. Druhý krok je rozhodnutí, že to chceš změnit. A ono to často ztroskotá právě na tom se rozhodnout tu změnu učinit. Nevypadá to příliš logicky, ale vše vychází z našeho podvědomí, které se logicky prostě nechová. Já toto rozhodnutí učinila a vím, že v tom budu muset být hodně vědomě, než si zvyknu na to se na problémy nezaměřovat. Vnímám, že i v tomhle je období odloučení s dvojplamenem velice užitečné, protože je to čas, kdy můžu tyhle věci objevit, vědomě je začít měnit a tím měnit svůj život.

A jak jsi na tom ty?
Jsi taky řešitel/ka problémů nebo si dovoluješ být šťastný / šťastná hned teď a problémy hážeš za hlavu?

Pokud sis díky tomuto článku o sobě něco uvědomil a chceš se podívat víc do hloubky na to, jak třeba něco zlepšit nebo změnit ve tvém životě, využij „dvacetiminutovku“ se mnou a podíváme se na to. 😉 O termín si můžeš zažádat níže přes fialové tlačítko. Budu se na tebe moc těšit.

Jsem profesionální koučka a terapeutka, ale taky holka, která v roce 2011 poznala svůj dvojplamen. Mou největší vášní se stalo právě toto téma ve spojení s osobním rozvojem a spiritualitou. Chci sdílet každý krok mojí cesty, své zkušenosti, ale také další poznatky, které mohou pomoci ostatním lidem. Věřím, že svou energií jich pozitivně zasáhnu spoustu, a společně potáhneme za jeden provaz. <3 Pokud si nevíš na své cestě rady, kontaktuj mě a využij dvacetiminutovku se mnou. ;-)
20 minut konzultace zdarma
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *