Proč je svazek s dvojplamenem TAKOVÉ utrpení?

Mnozí z těch, kteří svůj dvojplamen mají čest poznat v hmotě, ti potvrdí, že by ho raději nepotkali. Pokud váháš, zda jsi svůj dvojplamen poznal nebo ne, a říkáš si, že bys ho raději nepotkal, je to s vysokou pravděpodobností on. 🙂

Tento svazek je zpočátku plný utrpení, nepochopení, otázek, pádů na dno sebe sama, pokusů o to vstát atd. Individuální význam setkání dvojplamenů jsem rozebírala v jiném článku (a ten kolektivní otevřu zase jindy). Tady v těchto pár řádcích bych se ale chtěla podívat na to, proč to tak moc musí bolet a proč se z toho stává většinou očistec na Zemi.

Je to jednak z toho důvodu, že je to starý program. Starý program učení se a růstu pomocí bolesti a utrpení. Jenže už není potřeba trpět, to je důležité si uvědomit. Pokud máš v sobě přesvědčení, že když přijde štěstí, musí se to zákonitě potom nějak pos… , tak doporučuju se ho zbavit. Buď pomocí afirmací a meditací, nebo, pokud by toto přesvědčení bylo hlubší, tak pomocí EFT terapie. (o které budu také psát svou osobní zkušenosti).

To, co ale trpí, je opět naše staré známé ego. Čím je větší síla ega, tím více budeš trpět. Celkem logická přímá úměrnost. Čím více budeš svoje ego dostávat do souladu s duší a s tím, kdo opravdu jsi, budeš harmonizovat všechny složky, tím se budeš dostávat zpátky sám k sobě a uvědomíš si, že to utrpení si způsobuješ vlastně ty sám. Ne tvůj dvojplamen, ani ne vesmír nebo nějaké temné síly, ale opravdu a pouze ty. To je dobrá zpráva, protože když si to připustíš a přijmeš to, můžeš to i ovlivnit a změnit.

Pro (nás) intuitivní a citlivé ženy je obzvlášť důležité k tomu přistoupit logicky, věcně a rázně. Odhalit problém, vyřešit ho a jít vpřed. Často máme sklony se v tom neuvěřitelně babrat, ňahňat a řešit to z mnoha úhlů pohledu. Občas je to užitečné, protože objevíme něco dalšího, co je potřeba si vyřešit. Často to ale vede k tomu, že zůstáváme pouze v mnoha uvědoměních, do kterých se zamotáme, a skutek utek (prostě žádná akce).

Když jsem měla poprvé možnost nahlédnout za oponu na šamanské ceremonii, pocítila jsem tu nefalšovanou bezpodmínečnou lásku. Pochopila jsem, že na té nevědomé úrovni je mezi námi pouze ta. Dvojplamen nám neubližuje, ale pomáhá. Dělá to z lásky k nám. Je to často sadomasochismus, ale jak jsem psala výše, je to sadomasochismus jednak na základě našeho ega, ale i na základě toho, co si sami zvolíme, že chceme prožít, kam se chceme posunout a co je potřeba k tomu udělat.

Kdy tedy to utrpení skončí? V momentě, kdy naše ego srovnáme do latě. A to i tím způsobem, že ze sebe přestaneme dělat oběti okolností, ale uvědomíme si, že všechno jsou naše volby. Tím pádem my si i můžeme zvolit, jakým způsobem budeme to, co se nám děje, prožívat.

Uvedu příklad na sobě. Děje se mi teď spoustu věcí, probouzí se mi kundalini (napíšu o tom více) a začínám vnímat, že se mnohem lépe „napojuju“ a ladím, mám lepší přístup k informacím z těch vyšších sfér, no a celkově procházím opravdu přerodem. Nenesu to dobře. Vzpouzím se. Nechci to. Navíc se to na mně projevuje fyzicky, mám výkyvy nálad a tahá to ze mě ještě věci, které si potřebuju v sobě dořešit. Spadla jsem do svého oblíbeného módu „jsem hrozná chudinka, které se tohle děje, nevím, kudy kam a co dřív, a proto mám v životě teď chaos“.

Tenhle mód mě dostává do „depek“, do strachu a nejdu do akce. Jenže si to dělám sama. A je to opravdu o tom se tím nenechat strhnout, zůstat v rovnováze a v nadhledu. Takže buď se v tom budu babrat, nebo situaci přijmu takovou, jaká je, a budu žít dál s tím, co mi do života přichází, a budu zároveň jeho tvůrcem.

Moje doporučení na závěr tedy je:

Chceš-li, aby tvoje utrpení skončilo, nezůstávej se svými problémy déle, než je potřeba. Přistupuj k daným situacím se zvídavostí a s otázkou: „Co mě to přišlo naučit?“. Oklepej se z toho, jdi vpřed a věnuj se věcem, které tě těší a baví.

30.8.2017

Jsem profesionální koučka a terapeutka, ale taky holka, která v roce 2011 poznala svůj dvojplamen. Mou největší vášní se stalo právě toto téma ve spojení s osobním rozvojem a spiritualitou. Chci sdílet každý krok mojí cesty, své zkušenosti, ale také další poznatky, které mohou pomoci ostatním lidem. Věřím, že svou energií jich pozitivně zasáhnu spoustu, a společně potáhneme za jeden provaz. <3 Pokud si nevíš na své cestě rady, kontaktuj mě a využij dvacetiminutovku se mnou. ;-)
20 minut konzultace zdarma
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *