Nový život bez dvojplamenu

Dlouhých 6 let byl aktivní součástí mého života. Někdy více, někdy intenzivněji, někdy jsme měli okurkovou sezónu. Ale věděli jsme, že jsme svou součástí nejen duševně, ale také ve svých hmotných životech. Nazývali jsme se přáteli, ale já vždycky věděla, že je to jen společensky přijatelná maska, kterou jsme se mohli prezentovat před ostatními, před našimi životními partnery, ale asi nejvíce sami před sebou.

Většinu času, co se známe v této inkarnaci, mi tato role a maska neseděla, ale jelikož jsem ho chtěla mít ve svém životě, nezbývalo mi nic jiného, než tu roli přijmout. Ve smyslu, že jsem se do této role snažila napasovat a věřila jsem, že to bude fungovat. Když nastal letos v dubnu bod zlomu, kdy jsme překročili určité hranice a začali jsme se po té době konečně sbližovat, věděla jsem, že to bude buď a nebo. Buď do toho půjdeme naplno, nebo už takto nebudu moct pokračovat dál. Kritický bod ovšem nastal v červenci, kdy jsem se postavila sama za sebe, za to, co doopravdy chci a řekla jsem si, že si toto provizorium tolerovat nebudu. Buď budeme spolu, nebo už takto pokračovat nemůžu. A díky tomu vzniknul i tento blog a celá komunita.

A stalo se. Začali jsme se dávat dohromady. Ten šestiletý sen se začal konečně stávat skutečností, věřila jsem, že to nejhorší máme za sebou. A opak byl pravdou. Na to největší dno jsem si měla ještě sáhnout. Bohužel vše, co nebylo zpracované, vyplulo napovrch a ukázalo se, že jsou věci, které nelze ignorovat. A můj dvojplamen od toho kompletně utekl. Utekl tedy vlastně sám před sebou, ale nedivím se mu. Udělal vlastně to nejlepší, co v tu chvíli mohl, a jsem mu za to opět velice vděčná. I pro mě bylo těžké čelit narůstajícím problémům a mému egu, které se začalo projevovat na plné obrátky. Projevila se naplno nedůvěra v sebe sama, jak u mě, tak i u něho a pak vzájemně. Náš vztah mě i jeho začal ničit. Ale já chtěla zůstat, nevzdat to a pracovat na tom.

Dynamika dvojplamenů se dá přirovnat k symbolu nekonečna

Všechno jsme si kompletně odzrcadlili a ten tlak nás odhodil od sebe. Jedna z chyb, kterou jsem udělala, byla ta, že jsem začala přehlížet věci, které jsem věděla, že u nás nejsou v pořádku. Sebedůvěra, sebeláska, sebepřijetí. Tři základní principy, které nás tento svazek učí a které, pokud si naprosto nevyřešíme, tak nás to k našim dvojplamenům natrvalo nepustí. Věřila jsem tomu, že to zvládneme, jenže zásadní podmínka pro to je ta, že na to musí být lidé dva, asi jako v každém vztahu. Já se tak rychle přestávala cítit, začala jsem tlačit a zároveň jsem se toho bála. Přestávala jsem být sama sebou a byla jsem zmatená. Věnovala jsem tomu spoustu energie a začalo mě to neuvěřitelně ničit. Pořád jsem ale věřila, že když to oba budeme chtít překonat, tak to půjde.

Udála se spousta věcí, k hodně věcem jsme přistupovali špatně, ale i tak si troufám tvrdit, že nás tyhle měsíce spolu pozitivně ovlivnily a posunuly vpřed. Už nikdy nebudeme stejní, ani jeden. Intenzita našeho propojení se posílila Mně se neuvěřitelně otevřelo vědomí, spoustu věcí jsem se naučila, spoustu jsem si toho uvědomila a stala jsem se lepším člověkem.

Je smutné, že se to muselo stát takto? Nevím. Možná. Teď si s odstupem uvědomuji, že jsme na tuto cestu a na nás dva nepohlíželi stejně a bez toho by ten vztah nefungoval. Tudíž je dobře, že jsme od sebe. Také bych neměla šanci zjistit spoustu věcí, které jsem teď v době, kdy jsme od sebe, zjistila.

A co dál?

Začínám od nuly. Po šesti letech ho chci vymazat z mého hmotného života a jít si opravdu svou cestou. Bez hraní si na přátele, bez hraní si na to, co nejsme a nikdy nebudeme. Chci pro teď spálit všechny mosty a užít si čas, kdy o něm nebudu nic vědět. Jsme jedno a ve fyzickém světě nemusíme být spjati. „Hmota“ je ta, která se počítá, a která je relevantní. A v té to cítím takto.

Chci se konečně zaměřit na to, co je pro mě v současnosti i dlouhodobě důležité, vyrovnat si všechny oblasti svého života a zaměřit svou pozornost kompletně jiným směrem. Netvrdím, že v sobě hodlám něco potlačovat, naopak. Chci rozkvést jako květina, už nechci být plevel. Ale neuvěřitelně se těším na etapu života bez něj. Upřímně si nemyslím, že je to konečná, protože u dvojplamenů to takto nefunguje. Ale potřebuju už nutně zjistit, jaký je vlastně život bez něj, protože celý můj dospělý život byl on jeho součástí.

On má svou cestu vývoje před sebou a já rozhodně taky. Pokud se má stát vědomým a pokud máme být spolu, tak se to stane. Vzpomínám sama na sebe a svoje probouzení, kdy jsem se cíleně o nic nesnažila a ono to jelo „samo“. A když jsem se tomu začala vzpouzet, dostávala jsem akorát facky. 🙂 Je to ale všechno na něm. Možná jsme jen prostě měli dojít do tohoto bodu, kdy mě měl kompletně probudit a dostat na tu správnou cestu, a žádná společná nás už nečeká.

Jedno je jisté – všechno se časem ukáže. Nicméně já tu pro něj aktuálně ve hmotě nechci být. A to říkám láskyplně směrem k němu, protože to je to nejlepší, co pro něj, a zároveň i pro sebe, můžu udělat. Zkušenosti a prožitky jsou nepřenosné a já bych mu podávala ruku v místech, ve kterých se potřebuje vyráchat sám.

Život s dvojplamenem je neuvěřitelná jízda, vývoj, prožitek emocí, o kterých člověk ani nevěděl, že je může cítit. Je to cesta rozvzpomínání si na to, kým doopravdy jsme a cesta dosažení bezpodmínečné lásky.

Nic neočekávám – nechám se překvapit, co pro mě má vesmír připraveno (a co jsem si nachystala sama na sebe já). Miluju ho, milovala jsem a vždycky budu. Ale bezpodmínečná láska je v určitém bodě i o tom rozdělit se, popřát si to nejlepší a jít si každý po svém.

FB skupina

Jsem profesionální koučka a terapeutka, ale taky holka, která v roce 2011 poznala svůj dvojplamen. Mou největší vášní se stalo právě toto téma ve spojení s osobním rozvojem a spiritualitou. Chci sdílet každý krok mojí cesty, své zkušenosti, ale také další poznatky, které mohou pomoci ostatním lidem. Věřím, že svou energií jich pozitivně zasáhnu spoustu, a společně potáhneme za jeden provaz. <3 Pokud si nevíš na své cestě rady, kontaktuj mě a využij dvacetiminutovku se mnou. ;-)
20 minut konzultace zdarma
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *