Nepřebírej zodpovědnost za svoje dvojče

Když někoho milujeme, chceme, aby se měl dobře, aby ho nic netrápilo, aby se měl jako v bavlnce. Když vidíme, že se trápí, pozorujeme ho, jak je nevědomý a neprobouzí se, nebo prostě jen vidíme, že dělá v životě blbosti, strašně mu chceme pomoct. Chceme mu otevřít ty oči, přejeme si, aby se konečně pohnul vpřed. Ti angažovanější z nás mu můžou dokonce začít aktivně pomáhat.

Jenže nevyžádaná pomoc je jako házení hrachu na zeď. :-)))

Jde o to, že tímto postojem, ať už ho převedeš do aktivního konání, nebo máš pouze takto nastavené myšlení, za něj přebíráš zodpovědnost. Dostáváš váš svazek do nerovnováhy, protože ať už jsou dvojplameny jakkoliv důležité a důležitější, než si zatím možná uvědomujeme, pořád nesmíš zapomínat, že jsi tu sám za sebe. My se musíme nejdřív postarat o sebe, vyřešit si naši vlastní zodpovědnost za život, naše vlastní problémy a náš vlastní posun. Cokoliv vyvstává u dvojplamenu jako potřeba u něj něco řešit, je ve skutečnosti potřeba to vyřešit u sebe. Dvojplamen je úžasný učitel, protože je naším zrcadlem.

To, že jste dvojplamen, neznamená, že máš žít jeho život – že mu máš radit, říkat mu, co má nebo nemá dělat, co je a co není správné. Kromě nerovnováhy zde vzniká určitá forma závislosti, což u dvojplamenu samozřejmě absolutně nefunguje a hned utíká pryč. Je potřeba si uvědomit, že kromě toho, že to, co zrovna dvojplamen dělá, je něco, co ti vlastně ve skutečnosti pomáhá se posouvat vpřed, tak i on je tu pro ty vlastní lekce a zkušenosti.

Když začneš respektovat, že i on má vlastní procesy a tempo růstu, neskutečně se ti uleví. Navíc energii, kterou jsi vynakládal do toho druhého, teď můžeš využít sám pro sebe, což je mnohem důležitější. Svému protějšku totiž nejvíce pomůžeš tak, že pomůžeš sám sobě, že posuneš sebe, že ty otevřeš oči před něčím, co ještě nevidíš. :-))) Také tím posílíš vlastní sebedůvěru, protože říct NE, nepomůžu mu, nechávám ho být a starám se o sebe, to vyžaduje mít pevné hranice a stát si za tím, že ty sám pro sebe jsi tím nejdůležitějším člověkem na světě.

Ještě jedno poselství bych ráda vyslala do světa. Teď je skvělý čas na to čistit, čistit a čistit. Nebabrej se zbytečně v minulosti, zaměř maximum energie sám na sebe, vyřeš si, co je potřeba a jdi dál. Uvidíš, co se bude dít. 😉

27.8.2017

Jsem profesionální koučka a terapeutka, ale taky holka, která v roce 2011 poznala svůj dvojplamen. Mou největší vášní se stalo právě toto téma ve spojení s osobním rozvojem a spiritualitou. Chci sdílet každý krok mojí cesty, své zkušenosti, ale také další poznatky, které mohou pomoci ostatním lidem. Věřím, že svou energií jich pozitivně zasáhnu spoustu, a společně potáhneme za jeden provaz. <3 Pokud si nevíš na své cestě rady, kontaktuj mě a využij dvacetiminutovku se mnou. ;-)
20 minut konzultace zdarma
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *