Kdo nebo co je vlastně dvojplamen?

V dnešním článku se chci vrátit na počátek všeho. 🙂 Ráda bych Ti zde vysvětlila, co je to dvojplamen a jak vzniknul, protože v této komunitě je ohledně toho, co ve skutečnosti dvojplamen je, mnoho nejasností. Když začneš googlit a narazíš na články, které dvojplamen popisují, je to převážně popis příznaků (jak poznat, že jde o dvojplamen) a zážitků, které tě můžou potkat na této cestě. Ale kdo nebo co to vlastně je?

Na počátku všeho byl Zdroj / Stvořitel / Bůh, který stvořil takové svoje podjednotky – duše (monády). Tyto duše obsahovaly opačné póly jedné energie – tedy mužskou i ženskou. Z této monády vzešly  dvě podjednotky, tedy jednotlivé plameny, jeden s ženským a jeden s mužským aspektem, nicméně tyto plameny jsou celistvé samy o sobě a i tyto plameny mají ve svém jádru mužskou i ženskou energii. Nejlépe to vystihne asi příklad jednovaječných dvojčat, které sdílí totožnou DNA, pochází z jednoho vajíčka, ale jsou to dvě samostatné bytosti.

Cítila jsem potřebu toto ujasnit, protože můžou pak vznikat nepřesné představy o tom, že dvojplamen je náš dokonalý partner, jehož účelem je nás perfektně doplňovat. Jenže jediný, kdo nás může naprosto a dokonale doplnit, jsme my sami. Díky tomu, že dvojplamen je jedno energetické jádro, ze kterého vzešly dvě samostatné a celistvé jednotky, je pro nás dokonalým odrazem, který nám ukáže naprosto všechno, co se v našem nitru skrývá.

Tudíž návrat do jednoty je v podstatě iluze. Vy se nemáte kam vracet, vy už jste jedno na energetické bázi, díky vašemu vyššímu já. (Jen pro upřesnění: Toto vyšší já je nějaké vyšší než vyšší já, protože i naše duše mají vlastní samostatná vyšší já, ale snažím se tu vysvětlit tento princip co nejjednodušeji)

Náš protějšek je tedy v podstatě kopií naší duše. Jsou to takové dvě duše, které rezonují na naprosto stejné frekvenci a pouze se dělí na mužský a ženský aspekt. Představuju si to jako dva stejné dortíčky, jen jeden má na špičce třešeň a druhý jahodu. 🙂

A jaký byl důvod pro vznik dvojplamenů? Jednak proto, abychom získávali mnohem více zkušeností (protože proč získávat zkušenosti jednou, když to jde dvakrát? :-D), ale taky proto, abychom věčností neputovali sami. Je mnohem zábavnější mít svůj „dokonalý odraz“, se kterým můžeme hrát tuto božskou hru, a který je pro nás zároveň domovem a tou „největší jistotou“ ve vesmíru.

Také se setkávám s tím, že dvojplameny vznikly jako „božské partnerství“ – dokonalá manifestace božské bezpodmínečné lásky.

 

FB skupina

 

 

Jsem profesionální koučka a terapeutka, ale taky holka, která v roce 2011 poznala svůj dvojplamen. Mou největší vášní se stalo právě toto téma ve spojení s osobním rozvojem a spiritualitou. Chci sdílet každý krok mojí cesty, své zkušenosti, ale také další poznatky, které mohou pomoci ostatním lidem. Věřím, že svou energií jich pozitivně zasáhnu spoustu, a společně potáhneme za jeden provaz. <3 Pokud si nevíš na své cestě rady, kontaktuj mě a využij dvacetiminutovku se mnou. ;-)
20 minut konzultace zdarma
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *