Dvojplamen jako tvrdá cesta osobního rozvoje

Tento článek pojmu opět o něco více komplexně, budu zde sdílet svoje zkušenosti z této tvrdé cesty osobního rozvoje

Jsme JEDNO

Všechno, ale opravdu všechno, co u tvého protějšku vidíš, je něco, co najdeš  u sebe. Všechny emoce, pocity a myšlenky, které máš vůči němu, si představ jako něco, co pociťuješ vůči sobě. Člověk sám sebe často nepozoruje, nevnímá se, neanalyzuje každou myšlenku, takže tohle prostě nevidí. Naučila jsem se, že když mám vůči svému protějšku nějaký pocit, většinou něco, co mi vadí, a nejsem schopná to u sebe nějakým způsobem identifikovat, i přesto si říkám: „Když tohle k němu budu cítit, je to, jako bych to cítila sama k sobě.“ A pokud je to negativní, snažím se najít příčinu toho, o čem to je, podívat se na z nadhledu, z jeho úhlu pohledu, jak to asi může vnímat on. Uklidní mě to a dostane zpátky do rovnováhy a racionality.

Je to šílenství? Ano. Skončí to někdy? Hmm, řekla bych, že to nemá jasnou odpověď. Je to o tréninku, o uvědomělosti a o nastavení mysli. Věřím tomu, že časem se lze dostat do bodu, kdy se budeme držet převážně v nadhledu i ve vztahu s dvojplamenem, ale „čistit“ a posouvat se budeme asi celý život.

Máme opravdu spoustu limitujících přesvědčení, vzorců chování a prostě toho, co ovlivňuje naše myšlenkové prostředí. To myšlenkové prostředí nám vytváří filtr toho, jak koukáme na realitu, ve které žijeme – na to, co se nám v životě děje, na vztahy, na úspěch atd. Pokud máme mysl nastavenou na problémy, uvidíme pouze problémy. Pokud máme mysl na stavenou na to, že nás dvojplamen pořád jen něčím rozčiluje, tak to prostě bude dělat, Možná, aniž by se o to jakkoliv přičinil. Všechno je pouze o našem nastavení, vždycky.

Je tedy důležité si určit, jak vlastně chceš o světě a svém životě přemýšlet. Čti knihy, vzdělávej se, inspiruj se u ostatních lidí. A ani se neboj požádat o pomoc, pokud to sám nejsi schopen změnit, ráda ti s tím pomohu! 🙂 Uvědom si ale, že ať už se děje cokoliv, ať už se k tobě dvojplamen chová jakkoliv, je to vždycky opravdu a jen o tobě. Buď to přijmeš, nebo se budeš jen dál trápit. Hned napíšu další příklady.

Zrcadlení, balanc a sebeláska

Vycházejme z prvního odstavce. On je ty. Je tvou nedílnou součástí. Proto všechno, co se u něj děje, můžeš vždycky nějakým způsobem vztáhnout sám k sobě. Buď formou zrcadlení, kdy to, co se děje u něj, se děje i u tebe, nebo formou balancování, kdy musíme vycházet z předpokladu, že svazek dvojplamenů je o harmonii a totální rovnováze.

Takže když dělá něco, co vnímáš jako vychýlené ze středu, ty pravděpodobně děláš pravý opak, který je taky vychýlením. Uvedu pár příkladů:

  • on žije ad hoc (nahodile, řeší situace, jak přijdou), nedodržuje to, co slíbí × ty potřebuješ mít věci pod kontrolou a možná máš tendenci ke lpění na pravidlech a tradicích
  • on utíká × ty moc tlačíš
  • on se neprobouzí, neholduje spirituálnímu světu × ty moc „lítáš“, příliš se zaměřuješ na spirituální svět a hmotě se nevěnuješ

Těch příkladů bych mohla uvést spoustu, opravdu záleží u každého individuálně.

Svým chováním nás učí bezpodmínečné (sebe)lásce. Protože když jsme vybalancovaní, jsme v klidu a dokážeme se zaměřovat sami na sebe. Pokud se chová nepřiléhavě a neuctivě, pravděpodobně ty nemáš pevně nastavené hranice, za které ho nepustíš. K tomu je potřeba poznávat sám sebe, buď přes zrcadlení nebo právě balancování, nebo jinými metodami (různé psychodiagnostické testy, testy osobnosti, silných stránek, koučování, sebepoznávací hry atd.).

Díky tomu, že poznáš sám sebe, můžeš začít i sebe více a více respektovat a tím pěstovat tu sebelásku. Protože si uvědomíš, kdo jsi, jaký jsi nebo kým se chceš stát a půjdeš si za tím. Pěstování sebelásky ti pak pomůže si nastavit zdravé hranice, jak ke dvojplamenu, tak ale i ve všech vztazích.

Role ženy a muže ve vašem rozvoji

Koncept uprchlíka a pronásledovatele jistě znáš. Pokud ne, určitě se o něm rozepíšu (a napíšu na to svůj názor). Nicméně jsem k tomuhle zaujala trochu odlišný postoj. Většinou to bývá tak, že část plamene s ženskou složkou je ta více probuzená a plamen s mužskou složkou je ten spící. Když na sobě žena pracuje, probouzí se, a věnuje se aktivně všemu, co jsem popisovala nahoře, posouvá se. A tím se nepřímo probouzí i mužský plamen. To se děje tady ve hmotě – ve 3D. My ženy to tady zdánlivě taháme vpřed. Jenže v jiných dimenzích, 5D, je to právě náš mužský protějšek, který udává impulzy, kterými nás nutí vše zpracovávat. Je to opravdu týmová spolupráce.

Je to jako bychom byly dvě ruce, které šplhají po laně. Bez jedné nebo druhé nikam nevyšplháme. Ale brzy přijde doba, kdy i muži budou nuceni se začít aktivně probouzet a přijmout svou mužskou i ženskou část. O tom ale příště.

Pokud přijmeš, že sis vybral(a) tuhle roli, uleví se ti. Neříkám, že je to snadné, není. Je to únavné. Je to k vzteku. Ale dlouhodobě se vztekat a lamentovat stejně nikam nevede.

Rada na závěr

Neřeš jeho, ale sebe. Dokud jste od sebe, nic jiného prostě dělat nemůžeš. Tím, že řešíš jeho a vkládáš do toho energii, ochuzuješ akorát sebe. Zajímá se v tuhle chvíli o tebe? Přináší ti reálně něco ve hmotném světě? Vyjadřuje ti svoje city nebo tvrdí, že k tobě nic necítí?

Pokud je odpověď alespoň jednou NE, tak zaujmi stejný postoj.

Jsem profesionální koučka a terapeutka, ale taky holka, která v roce 2011 poznala svůj dvojplamen. Mou největší vášní se stalo právě toto téma ve spojení s osobním rozvojem a spiritualitou. Chci sdílet každý krok mojí cesty, své zkušenosti, ale také další poznatky, které mohou pomoci ostatním lidem. Věřím, že svou energií jich pozitivně zasáhnu spoustu, a společně potáhneme za jeden provaz. <3 Pokud si nevíš na své cestě rady, kontaktuj mě a využij dvacetiminutovku se mnou. ;-)
20 minut konzultace zdarma
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *