Temná noc duše a význam dvojplamenů

Článek z 19.7.2017

Můj dvojplamen mě donutil sáhnout si na nejhlubší dno mezi lety 2014 a 2015 tím, že mě odřízl. Neudělal to vědomě, na vědomé úrovni to bylo zcela logické, protože si tehdy našel novou přítelkyni a začal se plně věnovat jí. Teď si uvědomuju, že tím, že mě odřízl, mi akorát ukazoval: “Odřízla ses sama od sebe, změň to.“

Když si na tu dobu vzpomenu, je pravda, že jsem žila hodně “mimo”. Škola, přítel, kamarádi a nějaká ta brigáda. Nerozvíjela jsem se, nečetla jsem, nehledala jsem, co je mým životním posláním. Byla jsem takový brouk Pytlík, který dělal hodně věcí, žádnou pořádně a hlavně takovým ne-vědomým způsobem. Žila jsem jak robot – jako takový automat, mimo tuhle realitu, ve svém myšlenkovém světě.

Ztráta mého dvojčete mě bolela. Jelikož nejsem ten typ, co by se rád vyžíval ve vlastním utrpení, vždycky se snažím najít co nejrychleji cestu ven. Tou dobou jsem se hodně věnovala zdravému životnímu stylu a nějakému cvičení. Začala jsem se tedy rozvíjet aspoň na těle. Pohltilo mě to a byl to svět, do kterého jsem mohla před tou bolestí utéct, a to tak, že jsem si to ani neuvědomovala.

V dalším roce přišel pokus o podnikání, do toho zároveň stále škola, můj tehdejší vztah mě přestával naplňovat. Začala jsem chápat, že to nikam nevede a že jsem si zvolila špatně. Že jsem místo toho setrvávat ve vztahu v závislosti měla jít do vztahu s dvojplamenem. Během těch let jsme si zvládali dávat košem vzájemně. Ano, nejprve jsem svému dvojplameni dala košem já a on si pak našel někoho jiného.

Temná noc duše

V žádné oblasti se mi nedařilo a mě to dostalo ještě na hlubší dno. Nic nedávalo smysl. Ráno jsem nechtěla vstávat z postele, neměla jsem pro co žít. Dokonce si pamatuju na jeden moment, kdy jsem seděla u počítače, četla si nějaký článek, tekly mi slzy po tváři a já si říkala, že moje existence nemá naprosto žádný význam. Tenhle moment mi opravdu utkvěl v paměti.

Představ si, že si o sobě myslíš jen to nejhorší – že jsi hloupá, neschopná, ošklivá, tlustá, nemotorná a v ničem se ti nedaří. Jenze já chtěla, aby můj život dával smysl. Chtěla jsem žít, ale nevěděla jsem jak. Topila jsem se ve vlastní temnotě, ale mělo to jediný účel – abych tuhle temnotu prosvětlila. Toto období trvalo asi 5 měsíců a až zpětně jsem zjistila, že se jednalo o temnou noc duše.

Jedná se ve zkratce o období silného spirituálního probouzení, kdy jsme konfrontování s naším egem a tím, co není v souladu s naší duší a jejím posláním. Začnou kolabovat naprosto všechny oblasti našeho života, které jsou právě na egu postavené, a účelem tohoto období je všecho začít budovat odznovu – v pravdě a lásce. Je to velice bolestivé období, které odhaluje všechna zranění, strachy a temná místa, která v duši jsou. Děje se to ale z toho důvodu, abychom tato místa prosvětlili, vyléčili a postavili se vstříc životu ve větší síle, ale zároveň v lásce.

V roce 2015 se mi naskytla potom možnost vycestovat, což mi dalo naprosto novou perspektivu a chuť to „nové“ začít budovat. To hluboké dno, ve kterém jsem se octla a touha po tom začít žít nějak smysluplně, mě přiměly na sobě začít pracovat, hledat sama sebe a svoje poslání. To poslání pro mě bylo hodně důležité, cítila jsem, že potřebuju zjistit, proč tady vlastně jsem.Také jsem se díky tomu začala více zajímat o spirituální svět a tak nějak se… vracet domů. Doslova mě “to” dokopalo dostat se na tu svou cestu a začít se věnovat tomu, čemu mám. Jedním z osobních důvodů, proč tedy svůj dvojplamen potkáváme, je právě proto, abychom prosvětlili temnotu naší duše a začali se věnovat naší misi.

Tenhle proces nám taky postupně odhaluje, kým ve skutečnosti jsme – že nejsme jen kus masa, orgány a hormony, ale že jsme fragment Stvořitele. Navíc každý dvojplamen má zde speciální úlohu, která slouží k pozvednutí lidstva a transformaci planety Země. Dvojplameny jsou tu pro to, aby se naučily bezpodmínečné lásce a tu lásku ukazovaly ostatním lidem – aby byly jejich majáky, které jim svítí na cestu.Pokud se chceš vymotat z bludného kruhu s tvým dvojplamenem, vždycky musíš začít od sebe.

Musíš se chtít posouvat, pracova na sobě a neustále růst. Je to cesta za osobnostním mistrovstvím. Bude tě to štvát, budeš mít pocit, že děláš jenom tohle a že to vlastně nikam nevede. Bude to únavné. Na druhou stranu tím zasáhneš všechny oblasti svého života, nejen svůj svazek s dvojplamenem. Bingo!A jsme u toho. My svoje dvojplameny nepotkáváme proto, že si máme něco vytrpět nebo odčinit. Potkáváme je proto, abychom se přiblížili k absolutní lásce a byli šťastní sami se sebou a přetvořili si náš v život to, po čem skutečně toužíme.

Ultimátním smyslem není vytvořit partnerský svazek, ale přesně to, co jsem napsala výše. Partnerství je třešnička na dortu. Nechci nikomu brát iluze a naděje. On to má každý jinak, podle toho, v jakém stupni vývoji oba jste, co jste si sem přišli prožít atd. Ale chci tím říct – neztrácej naději, nikdy, ale ani se představou vašeho partnerství nenech pohltit. Žij tím, co je teď, a pěstuj sebelásku.

Chápu, že to zní v tuhle chvíli naprosto šíleně. To proto, že to všechno hned nevidíme, nechápeme. Až časem se to všechno začne spínat a puzzlíky do sebe budou lépe zapadat a vytvářet celkový obraz.

Ať už máš dvojplamen nebo ne, i když si procházíš těžkou životní zkouškou, pamatuj, že tě přišla něco naučit. Něco ti ukázat a “odzrcadlit”.

Chceš pomoci s pěstováním sebelásky? Kontaktuj mě přes fialové tlačítko dole a domluvíme si dvacetiminutovou konzultaci zdarma, kde probereme tvou situaci.

Těším se na tebe!

Jsem profesionální koučka a terapeutka, ale taky holka, která v roce 2011 poznala svůj dvojplamen. Mou největší vášní se stalo právě toto téma ve spojení s osobním rozvojem a spiritualitou. Chci sdílet každý krok mojí cesty, své zkušenosti, ale také další poznatky, které mohou pomoci ostatním lidem. Věřím, že svou energií jich pozitivně zasáhnu spoustu, a společně potáhneme za jeden provaz. <3 Pokud si nevíš na své cestě rady, kontaktuj mě a využij dvacetiminutovku se mnou. ;-)
20 minut konzultace zdarma
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *