Jak nám spřízněné duše otevírají srdce dokořán (a připravují nás na dvojplamen)

V tomto článku chci poukázat na to, co ve mně dokázal vyvolat můj bývalý partner – spřízněná duše, se kterým jsem byla předtím, než jsem se dala dohromady s dvojplamenem. Je to text, který jsem si napsala pro sebe, „jen tak“, ale dnes s ním jdu ven, protože chci ukázat, že pocity bezpodmínečné lásky nepatří pouze dvojplamenům, ale dokážou je v nás vyvolat i jiné duše.

Proč je to dominanta dvojplamenů je z toho důvodu, že dvojplamen je naším dokonalým zrcadlem, a učí nás přijímat a milovat bezpodmínečně sebe. A bez toho, abychom takto milovali sami sebe, nemůžeme milovat tímto způsobem ostatní lidi.

Neupínejme se tedy jen na něj a dovolme si milovat i jiné lidi, kteří nám můžou otevřít srdce tak, jak bychom si to nikdy nedokázali představit.

Proč nechci očekávat? A proč nechci, aby bylo očekáváno? Očekávání bolí. Očekávání omezují. Omezují naše chápání a vnímání. Staví hranice. Láska jde ale za očekávání. Láska boří hranice a dovoluje nám jít daleko za ně. Jsme silnější, když milujeme.

Láska nevyčítá, když se očekávání nenaplní. Láska nám dovoluje dávat, aniž bychom očekávali něco nazpátek. Milovat bez hranic neznamená obětovat sebe pro toho druhého. Milovat bez hranic znamená milovat SE. Milovat druhého stejně jako sebe. Milovat se navzájem. Milovat neznamená vlastnit. Vlastnit potřebují ti, co se nesrovnali se svým egem. Jejich ego je omezuje, ať už je příliš velké nebo malé. Když začneme milovat sebe, srovná se náš vztah s naším egem. Naše ego bude stejně velké jako my sami. A od té chvíle budeme moci doopravdy milovat i druhé. Protože když milujeme sebe, když máme sami sebe, proč bychom měli potřebu vlastnit druhého, řídit mu život, strachovat se, že ho ztratíme, a proto ho omezovat? Milujme druhé, jako milujeme sebe. Nikdy víc a nikdy méně. Protože když milujeme druhého stejně jako sebe, dáváme mu nejvíc, co mu můžeme dát. Je to ten největší dar.

Láska je energie a hnací motor. Zároveň ji nelze zhmotnit. Lásku nemůžeme vidět. Lásku můžeme cítit a prožívat. Láska nemá formu partnerského vztahu. Partnerský vztah je omezení. Partnerský vztah nastavuje očekávání. Láska sama o sobě lidi formuje tak, aby byli šťastní. Láska udává směr a vývoj, nemusíme udávat směr a vývoj lásce. Takhle láska nefunguje. Když se ji snažíme korigovat, když od lásky očekáváme, tak hovoří naše ego. Já chci milovat a prožívat lásku. Nechci očekávat, nechci čekat, AŽ… Chci být a milovat tady a teď, jedině to dává smysl. Život je tady a teď. To, co bylo včera, už nevrátíme, to, co bude zítra, zůstane zítřkem. Plány a očekávání jsou zítřkem. Život a láska jsou tady a teď. Duše je ta, co miluje, ego se snaží o přežití. Ego se snaží, abychom nebyli zranění.

Jsem profesionální koučka a terapeutka, ale taky holka, která v roce 2011 poznala svůj dvojplamen. Mou největší vášní se stalo právě toto téma ve spojení s osobním rozvojem a spiritualitou. Chci sdílet každý krok mojí cesty, své zkušenosti, ale také další poznatky, které mohou pomoci ostatním lidem. Věřím, že svou energií jich pozitivně zasáhnu spoustu, a společně potáhneme za jeden provaz. <3 Pokud si nevíš na své cestě rady, kontaktuj mě a využij dvacetiminutovku se mnou. ;-)
20 minut konzultace zdarma
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *