Co mě dvojplamen učí – bezpodmínečné sebepřijetí (2. díl)

Přepisuju články ze starého blogu sem… postupně je zpětně pročítám a říkám si, že by to chtělo napsat nový. Za těch 4,5 měsíce od posledního článku „Co mě dvojplamen učí“ mě toho naučil o mnoho více.

Když jsme se téměř před 2 měsíci rozešli, věděla jsem střípek toho, co vím dnes. Netušila jsem, jak moc je to dokonalá božská hra. Spoustu mi toho zrcadlil, zejména to (což mi i sám pojmenoval), že mi plně na 100 % nedůvěřuje, že je tam procento, které neladí a že to není racionální. Samozřejmě, protože to bylo o mně. Bylo to o tom, že jsem nevěřila já sobě, nevěřila jsem, že mě může přijmout takovou, jaká doopravdy jsem, protože ani já jsem se takto nepřijímala. Chtěla jsem být silná, statečná, rychle se posouvat vpřed, protože jsem na to byla zvyklá, že takhle musím fungovat. Chtěla jsem být pro něj dokonalá, chtěla jsem, aby bylo všechno perfektní. Jenže čím víc jsem se o to snažila, tím víc nás to oddalovalo od sebe, protože ve skutečnosti jsem byla slabá, po těch letech práce na sobě „mužským“ způsobem (o tom v jiném článku), jsem byla vyřízená. A potřebovala jsem být slabá, jenže „slabá žena? to přece nejde!“

Nosila jsem masku, protože jsem se bála zranění – zrady. Bála jsem se, že když to nebude perfektní, když já nebudu perfektní a nebudu mít věci pod kontrolou, že to dopadne špatně. Dopadlo to… přesně tak, jak jsem se bála. Protože jsem (pod)vědomě stejně věděla, že to mezi námi drhne a že je spousta věcí nedořešených / nedoléčených na obou stranách.

Časem, s pochopením toho, jak to na této cestě chodí, jsem stejně dospěla k závěru, že je to vždycky a jen pouze o mně. Netvrdím, že on byl připravený. Nebyl. Ale ani já ne. Pamatuj si, že tvůj dvojplamen je vždycky ve skutečnosti stejně připravený jako ty. Nejsou v tom rozdíly.

Vynesl na světlo další temná místečka mojí duše. Jenže už to nebylo na úrovni toho přijmout roli, kterou tu zastávám v této inkarnaci. Nebylo to o tom přijmout, že jsem chaotická a že mám kila navíc. Šlo to dál, až do „minulých“alternativních, protože čas neexistuje životů, kde jsem najednou musela čelit tomu, co jsem mu (u)dělala. Spousta zrad, zabíjení a úmrtí kvůli naší lásce, ale i pohrdání a sexuálního zneužívání (z mojí strany vůči němu). A to jsem zdaleka neviděla všechno. Když to píšu, svírá se mi žaludek. Ale píšu to otevřeně, protože je to součást „temnoty“, kterou jsem zde prožila. Ale přijmout, že to byly lekce, které jsme si sem přišli projít, byl už kurňa těžkej kalibr. Jenže jsem musela, abych si to mohla odpustit, vyléčit to a dostat to z mojí / naší energetiky.

Musím říct, že léčení i těchto záležitostí výrazně mění mou současnou osobnost. Uvolňuje se spousta energie v místech, kde byly bloky, a nakonec vidím, že to má úžasný dopad na celý můj život. A za to jsem neskutečně vděčná. Ale vracet se zpátky k věcem, které jsem si díky závoji zapomnění „úspěšně nepamatovala“, to mě skutečně naučilo se bezpodmínečně přijmout. Přijímat jak ty svoje světelné stránky, tak ale i ty temné. Protože se schovávat se a dělat, že jsem pouze světlo, by bylo potlačování sebe sama.

Zároveň mi to pomáhá se začít autenticky naplno projevovat. Nebát se toho, že když něco nějak řeknu, tak to bude hloupé / trapné / a já nevím, jaké ještě. Protože když si uvědomím, čím jsem byla a co jsem dokázala, tohle jsou banality. A vážím si toho, kým jsem dnes a jak po této cestě jdu, o to víc. Takže jako bonus se učím být vděčná. Být vděčná za to, jaký život žiju. Protože nehledě na spoustu bolesti, kterou mi tato cesta přinesla, mi to přineslo mnohonásobně víc pozitivního.

Jsem profesionální koučka a terapeutka, ale taky holka, která v roce 2011 poznala svůj dvojplamen. Mou největší vášní se stalo právě toto téma ve spojení s osobním rozvojem a spiritualitou. Chci sdílet každý krok mojí cesty, své zkušenosti, ale také další poznatky, které mohou pomoci ostatním lidem. Věřím, že svou energií jich pozitivně zasáhnu spoustu, a společně potáhneme za jeden provaz. <3 Pokud si nevíš na své cestě rady, kontaktuj mě a využij dvacetiminutovku se mnou. ;-)
20 minut konzultace zdarma
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *